kolmapäev, 18. mai 2011

Kevad!

   Meie kitsekari on nüüd õues. Paar päeva tagasi värkisin kõigil kitsedel sõrad. Hetkel on meil 10 täiskasvanud kitse ja 8 talle+1 sikk. 5sikukest on juba kõik kinni pandud. Ühe siku ja ühe emase kitsetalle müüsin ära naabrinaisele. Müügis on ka üks 4-aastane kits, kuna temal on selline udar, et piima tuleb korraga vähe välja ja seetõttu on tema lüpsmine aeganõudev. Aga piim on aus ja hea :-). Lihtsalt plaanis on karja suurendada ja käsitsilüpsmise pärast ei ole mul arukas seda kitse edasi pidada. Aga kellel on ainult üks kits või paar, siis ei tohiks see udar küll probleemiks olla. Ja sooviks oleks selle kitsega tasuta kaasa anda meie 10 aastane kits, kellel töötab ainult üks udar. Teda paaritada enam ei soovita. Tema oleks lihtsalt super seltsiline. Mõlemad kitsed on sõbralikud ja hea närvikavaga. Ise me saame sellel kuul veel 3 emast kitsetalle juurde. Paari nädala jooksul võtame kõik oma loomad ja kodinad ja kolime suveks  Pärnumaale, kus meil on imehead karjamaad ootamas. Lõpuks ometi saame oma loomi siis rahulikult ühel suurel karjamaal hoida. Jääb ära see üle autoteede loomade jooksutamine ühelt karjamaalt teise siin küla keskel. Eile hakkasin lüpsma ka Viibekest, Pigipiigat ja Täpiliisi ja olen väga rahul nende udaratega, mis viga nii lüpsta!
 Lambaid pügan ja värgin tasapisi muude tegemiste kõrvalt. Järgmiseks nädalaks on kindlasti kõik pügatud ja värgitud. Siis enne sõitu saavad veel kõik loomad oma parasiiditõrjed ja ongi suveks valmis :-)  Vahepeal poegis veel Trinett. Sündis muidugi poiss- musta värvi. Nii et poisse on meil siis lambakarjas 7 ja plikasid 2.

                                              Triisike oma tütrega
                                           Krolla-Mütsike
 Eile saabus meie karja sikk Priit, keda hakkame kutsuma Priiduks. Ta on nelja kuune. Naistesse ta nüüd enne novembrit ei saa. Eks panen talle suveks kellegi seltsiliseks. Tänud Lindale ilusa siku eest! Ja tänud Maivile ja ta kaasale, kes ta meile transportis.

4 kommentaari:

 1. Ohhoo! Kuhu Pärnumaale täpsemalt tuled?

  VastaKustuta
 2. Silviast on saamas vaikselt lambakasvatajast kitsekasvataja?:D Jaksu sulle!

  VastaKustuta
 3. Tulen Koonga valda kurese küla külje alla. Loomad saavad karjamaa Kurese külla. Hetkel on lambaid ja kitsi võrdselt, aga plaanis ikka mõlemat karja suurendada.

  VastaKustuta
 4. Kniks! Aitasime nagu oskasime :-) Pildid on saanud väga ilusad. Oskad kohe suu vett jooksma ajada, kes veel kitsepidamise alustamisega kõhkleb!

  VastaKustuta