teisipäev, 10. jaanuar 2012

Valearvestused

Suvel tegin valearvestuse ja nüüd asja uurides selgus, et võtsin oma lambakarjast kaks suuremat kasvu noort jäära 12-18 päeva hiljem välja, kui oleks pidanud. Ilmselt oleks need  jäärad pidama karjast eraldama isegi veidi enne nelja kuuseks saamist. Niisiis sündis mõned päevad tagasi Tripsil musta värvi imeilus tütreke ja järgmine päev poegis Oki, kellel sündisid ilusad valget värvi kaksikutest tütred. Kobasin siis ülejäänud uted ka läbi ja praeguse seisuga tundub, et lähiajal poegijaid on veel neli. Nii et suht raisus aasta karjaaretuse seisukohalt :-). Kevadel peaks siis soovitud talled meie seitsmel ülejäänud utel jäär Tormituulega sündima. Õnneks olen leidnud toredate inimestega talupidamise, kuhu neid "praak tallesid" kevadeks rõõmsalt oodatakse.

 Ja siis teine valearvestus oli see, et mulle tundus, et meie kolmest jänesest 2 on isased :-)
Elasid siis nad sõbralikult ühes suuremas aedikus ja no tulemus on selline:

3 kommentaari:

 1. Oi jah, ja utetalled ka veel :(...Ma võtan juba enne 3 kuud jäärad eraldi.
  Aga oma kõige esimeste lammastega sain ma ka tünga. Pidid olema vanad uted koos utetalledega,(ei vaadanud üle ka, pika villaga)- aga keset jaanuari sündis äkki üks üllatuspoiss.(Ja Härra Õige oli alles paar kuud karjas)...Olime ikka jäärapoisi ka kaasa saanud:) No süüa kõlbasid sellegipoolest...

  VastaKustuta
 2. irw.Juhtub.
  Sa vaata, et sa küüliku isa pole poegi söötma jätnud :))))Vahvad hallid pnnid igatahes.Kadetaks teeb, kõigil juba tited majas...meil ep midagi veel.

  VastaKustuta
 3. :-) Küüliku isa sai ilusti koheselt sealt aedikust välja võetud , nii et seda pole karta.

  VastaKustuta