neljapäev, 9. mai 2013

Selle aasta talled

Väike kokkuvõte siis selle aasta talledest. Talvel olid jääraga koos 5 vanemat utte ja kokku said nad 8 talle, kellest küll üks suri.

Sellel pildil Krolla Mütsikese poeg. Temal oli ka kaksikõde, kes kahjuks oli surnud, kui ma nad laudast avastasin.  See jäärake läheb kindlasti sügisel müüki. Tema emal on sarved ja isal on uhked sarved ja temal on ka juba päris kenad sarvemuksud peas.  Nii et igati esinduslik ja krapsakas loom.

Krõõt oma pojaga.

Triisike poja ja tütrega. Poja nimi on Truup ja tema on musta värvi. Plika nimi on Trilli.

Siin on vasakul Ursi tütar ja valge tall on vist Ullikese tütar.

 Ursi poeg.


 Ursi tütar
 Ema käest sain kaks ilusat kana juurde. Kel tibude soovi siis mu ema käest saab osta: www.wix.com/lutsutalu/ee

Siin siis meie selle aasta ainukesed kitsetalled. Sikk oli meil kitsekarjas alla ühe kuu ja tiineks jäi ainult Killu, kes sai kolmikud, kellest kahjuks üks tall oli surnud. Hallikas-valge on sikk ja must on plika. Väga lahedad tegelased.

 Kitsetalled kivikuningat mängimas.
 Ja uus  kukk on meil ka. Tema nimi on James ja tema on pärit Inglismaalt. Üks kana haub meil hoolega, aga kahjuks on 10-st munast praegu ainult 5 veel pesas alles. Ei teagi kuhu need ülejäänud kadunud on. Tibud peaksid kooruma see nädalavahetus, kui nüüd mõni muna ikka veel sinnamaani vastu peab.
Kevadiste karjaaedade tegemine on lammastele-kitsedele kenasti sujunud. Kõik on siiani kuulekalt aias püsinud. Aga hobustega nii hästi pole läinud. Tegin neile suure karjamaa, mis osaliselt läks metsa ja see asi oli neile võõras. Vahepeal suure tuulega ehmatasid ja panid jooksu. Kuna metsas kaugele ei näe, siis tuli elektrikarjus nende teele ootamatult ja nad jooksid läbi. Ja niimodi kaks korda :-). Nüüd tegin neile karjamaa lagedale alale ja püsivad aias väga kenasti. Eelmine värkimine läks ka juba paremini, aga harjutama peame ikka veel seda asja. Muidu hakkan ennast nendega üha paremini  tundma ja tundub, et nemad saavad ka minust rohkem juba aru :-)

5 kommentaari:

 1. Lõpuks ometi teist ka midagi kuulda:)Kariloomi teil siis hulka juures, head kasvamist kitse ja lambajõmpsikatele!
  "Meie"James tervitab muidugi vend James´i :) Kuna mu karvajalad ei ole haududa soovinud, tegi selle töö inkubaator ja saime 10 täiesti erivärvilist tibu. Kogemust vähe nendega, et huvitav näha,misvärvi keegi siis läheb.
  !

  VastaKustuta
 2. See on lahe jah, et meil kuked samast kohast ja samade nimedega. Mul tütar pani sellele kukele juba ammu selle nime ja siis lugesin, et teil sama nimi vennale pandud :-)

  VastaKustuta
 3. Sama siin, rõõn lugeda, et "alles" oled peale väääääga pikka vaikust.
  Nii vahvad on need puhvpeega kanad:).Ja jätkuvalt naudin maalammaste nimesid, nii ehedalt eestimaised ökonimed :).Hobustepilte oleks näha tahtnud :S
  Muide, Saaremaal on ka see uus villavabrik valmis :).
  Igatahes jaksu sulle sinna suurele tööpõllule ja kirjuta ikka tihemini, Airi

  VastaKustuta
 4. Tohho, kuhu teil Priit jäi? Mis sikku te nii vähe aega karjas saite hoida?

  VastaKustuta
 5. Priit juba ammu müüdud. Hoidsime ühte oma karja sikku mõne kitsega koos ja siis müüsime ta edasi. See aasta ei olnudki plaanis karja eriti suurendada.

  VastaKustuta