esmaspäev, 10. veebruar 2014

2014 talled

Kuna kodus ei saa ma nii palju olla kui vaja, siis on mu lambakari endistviisi väike. 3 noort utte jäid paaritamata ja poegisid 5 utte.
Kõigepealt Ullikese kaksikud- poisid.


Siis Mütsikese kaksikud. Musta värvi poeg ja valge tütar.
Järgmisena esmapoegija Kriki, kes sai imekena poja.
Ursil sündis ka poeg.
Ja viimasena poegis Krõõt, kes sai kaksikud: poiss ja plika, aga plika oli ta lapikuks maganud   :-( Nii et jällegi valge jäärake.
Tõsine poiste aasta. Jäär Scüüt oli uttedega kurameerinud kenasti, nii et igal nädalal uus naine :-) Talled sündisid nädalaste vahedega. Ursi ja Krõõda poegadel on peenike vill, teistel paistab selline suure lokiga vill tulevat. Mütsikese tütrelt ootan ilusaid sarvi nagu ta emalgi on. Igaljuhul olen oma lammastega väga rahul. Krõõda tütrest on muidugi kahju, aga miskit pole teha selliseid asju nende lammastega ikka juhtub. Ega ei teagi äkki oli ta juba sündides surnud.

Üks pilt veel mõnest kanast. Kanad on meil  terve talv ka õues käinud. Mune ostame muidugi poest  :-) , aga kuna mul neid praegu mujale pole panna, kui kitsedega ühte ruumi ja kitsed peavad õue saama, siis nii see on.

4 kommentaari:

 1. Armsad :) Siis 6 poissi ühe tüdruku vastu? Kas neist ka mõnel on tilbad? See Nööbike, kes sinu juurest pärit, pärandas need "lisandid" mõlemale tallele, ometi valgepealisega paaritatud, Tunneb vähemalt eksimatult ära tema talled :D
  Kas kitsedel on ka talled tulemas?

  VastaKustuta
 2. Mõnel jääral olid küll jah. Kitsetallesid ei ole tulemas, aga otsime head piimatõugu sikku nii et ehk sügise poole. Nööbikest on nii vahva su blogist ikka aeg-ajalt näha :-)

  VastaKustuta
 3. Mul on plaanis hankida tüüringi sikupoiss väikse tallena nüüd kevadel- paaritada soovin kitsi alles sügisel. See talv jätsin meelega vahele, saab talledele lisapiima.

  VastaKustuta
 4. Meil on peaaegu puhas tüüringi sikk üks aasta olnud. Seekord otsin näiteks saanet ja puhast tõugu.

  VastaKustuta