reede, 15. august 2014

Augustikuu uudised

Natuke muutsin oma kodulehe aadressi ja infot: http://aaviksaare.wix.com/talu

Siis on enne talve plaanis traditsiooniline kanade karja noorenduskuur. Hetkel veel müüa 4 Buff Columbian Brahma kana. Kana hind 15 €. Uus kukk on kenast mehistunud ja ootan kahelt kanalt, kes usinasti hauduvad tema järeltulijaid.

Kihnu maalamba jäärasid on veel ka 4 müüa. Ei ole jõudnud neid veel lihaks teha, kuigi algselt oli plaan, et peale võõrutust emast lähevad juba lihaks. Sain väga toreda karjamaa neile Pilistvere kiriku juures asuva järve saarele ja seega on mul nüüd ideaalne jäärade karjamaa ka edaspidiseks olemas. Ainuke häda on seal sellega, et loomad metsistuvad suht ära. Kui ühte jäära läksime müügiks kinni püüdma, siis lõppes see sellega, et kaks jäära hüppasid vette. Üks ujus ise kenasti kaldale, aga teine ikka vajus põhja- Martin siis hüppas kohe järgi ja saime jäära õnnelikult kätte. Nüüd sügiseks plaanime neile katusealuse ümber ehitada aediku, et saame ilma loomi tagaajamata lihtsalt värava kinni panna, kui nad oma magamiskohta lähevad.1.jäär- valge, kenad sarved, ema Ullike (sarviline), isa Scüüt, ema-ema Ursu, ema-isa Vilsson, isa-ema Scharlett, isa-isa Villiam Vallutaja. Kaksiktall. Sündinud 14.01.2014

2.jäär- valge, kenad sarved, ema Ursi, isa Scüüt, ema-ema Ummu, ema-isa Vello, isa-ema Scharlett, isa-isa Villiam Vallutaja. Üksiktall. Sündinud 05.02.2014.

3.jäär- Must, valged märgised peal, jalgadel, sabal, kenad sarved. Ema Ullike (sarviline) , isa Scüüt, ema-ema Ursu, ema-isa Vilsson, isa-ema Scharlett, isa-isa Villiam Vallutaja. Kaksiktall. Sündinud 14.01.2014

4.jäär- Must valge laik pealael, ema Krolla mütsike (sarviline), isa Scüüt, ema-ema Krati, ema-isa Vilsson, isa-ema Scharlett, isa-isa Villiam Vallutaja. Kaksiktall. Sündinud 21.01.2014.

Ja siis on veel müügis meie imearmsad hobused. Müügi põhjus on suht isiklik, aga kinnitan, et asi ei ole mitte hobustes. Hobused on mõlemad väga toredad ja hea iseloomuga. Betsyl on juba ka seljas istutud ja ta on super rahulik tüüp. Berta on tundlikum, aga ikkagi julge, nii et olen kindel, et ka temaga sujub ratsastamine rahulikult.

 
Betsy
Berta
Tinkerid. Berta, mära, sündinud 3.08.2011, isa Belami, ema Polly, turjakõrgus umbes 145.
Betsy, mära, sündinud 31.08.2011, isa Blake, ema Nora. Betsy turjakõrgus veidi madalam, kui Bertal. ICS NL pass. Ühe hobuse hind 2500€ Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar